Огласот Камион влекач IVECO Stralis AS440S48T/P е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион влекач IVECO Stralis AS440S48T/P
Продадено
1/5
45.000 €
Нето цена
53.550 €
Бруто цена
Марка IVECO
Модел Stralis AS440S48T/P
Тип камион влекач
Година на производство 2017
Прва регистрација 2017-08
Километража 332597 км
Носивост 10370 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Германија Hildesheim
Датум на објавување дек 31, 2021
Каталошки број на продавачот SN12091
Опис
Резервоар за гориво 540 л
Мотор
Сила 480 кс (353 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 3790 мм
Големина на гуми 315/70 R22.5
Сопирачки
EBS
Ретардер
Кабина
Авто греач
Имобилизатор
Контрола на клима
Темпомат
Греач за седишта
Авто радио CD
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сончев покрив
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN WJMM62AU40C376175
Боја бел
Дополнителни информации
Германски
Rear overhang: 1,047 mm
1st axle: 315/70 R22.5
Quality seal: OK TRUCKS Standard
a/c: automatic a/c
cab: long distance
delivery date: 10.06.2021
interior type: fabric
emission test: 00.0000
Automatic
Seats Fabric
Fifth wheel
Brake assist
Stationary air conditioning
Stationary heating/autom. preselection
Comfortable front seats
Air-suspended front seats
Driver's seat adjustable in height
Driver's armrest
Heated drivers seat
Headlight cleaning system
Mobile phone preparation Bluetooth
Lane Departure Warning System LDWS
Rear parking assist
Multifunctional leather steering wheel
Driver's lumbar support
Electr. and heated rear view mirrors
Tyre pressure control
Rear underrun
Twin tyres
Cooling box
Axle load indicator
Hill Hold Control HHC
LED daytime running lights
1x15 pin plug
Isolated driver's cab
Telematics system
air-conditioned driverseat
Wheel base 3.790 mm
esp
cabin
drivers sleeping compartment
parking distance control system
bluetooth
speakerphone
multi-function steering wheel
tuner
daytime running lights
roadworthy
parking assistant rear sensors
Прикажи цел коментар
Камиони влекачи IVECO
Резултати од пребарување: 1251 огласа
Прикажи
Претплати се