Камион влекач DAF XF105-460KM/MANUAL +RETARDER/1280L!!!

PDF
8.638 €
Нето цена
38.000 PLN
≈ 9.652 US$
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Тип камион влекач
Година на производство 2008
Прва регистрација 2008-12-23
Километража 1165000 км
Локација Полска Żarówka
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID KY21351
PDF
Опис
Резервоар за гориво 2 единици, 1280 л
Мотор
Марка Paccar
Тип линиски
Сила 460 кс (338 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 12980 cм³
Број на цилиндри 6
Број на вентили 24
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 16
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Дупли тркала
Големина на гуми 315/70 R22.5
Состојба на гумите 45 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
EBS
Интрадер
Моторна сопирачка
Ретардер
Кабина
Тип Space
Место за спиење 2
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Eberspächer
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Пневматски седишта
Греач за седишта
Греач на огледало
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
ASR
Блокада на диференцијал
AdBlue резервоар 70 л
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Полски
DAF XF105-460KM, Manualna skrzynia biegów z retarderem, dwa zbiorniki paliwa 1280L standard opony 315/70r22,5 Pierwsza rejestracja 23.12.2008r
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи