Камион влекач DAF XF 460 FT SUPER SPACE CAB 2016 r. AUTOMAT LOW DECK

PDF
31.478 €
≈ 35.410 US$
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Тип камион влекач
Година на производство 2016
Километража 368000 км
Локација Полска Mogilany
Датум на објавување мај 22, 2020
Autoline ID XB19714
PDF
Опис
Резервоар за гориво 2 единици (800 л + 400 л)
Мотор
Сила 460 кс (338 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Меѓуоскино растојание 3800 мм
Големина на гуми 315/60/R 22.5
Предна оска 1
Големина на гуми 315/60 R22.5
Задна оска 1
Големина на гуми 295/60 R22.5
Сопирачки
ABS
EBS
Кабина
Место за спиење 2
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач
Клима уред
Контрола на клима
Темпомат
Греач за седишта
Авто радио
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Фарови за магла
Дополнителна опрема
ASR
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Опис
VIN XLRTEH4300G104310
Боја бел
Дополнителни информации: Полски
Wysokość kabiny: Wysoka
Typ podwozia: Low deck
Rozmiar Opon: 315/60/R 22.5
Stan Opon przód: 12
Stan Opon Tył: 11
Zwalniacz: Silnikowy
Status: Wolny
typ kabiny: Sypialna
Opis
Pojazdy po kontraktach serwisowych
serwisowane tylko w ASO
stan bardzo dobry
kilkanaście sztuk do wyboru
czytaj więcej
Lampy do jazdy dziennej LED
Monitorowanie obciążenia osi
Night Lock
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи