Камион влекач DAF XF 105 460

PDF
13.900 US$
Нето цена
≈ 12.270 €
16.680 US$
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Модел XF 105 460
Тип камион влекач
Година на производство 2008
Прва регистрација 2009
Локација Украина Ровно
Датум на објавување јун 26, 2020
Autoline ID UR21558
PDF
Мотор
Марка Paccar
Сила 460 кс (338 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Потрошувачка на гориво 28 л/100км
Евро Euro 5
Менувачи
Тип рачен
Кабина
Тип XL
Место за спиење 2
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD, MP-3
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
L-пакет
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: Руски Украински
Только пригнан. Растаможен 100%. РЕЙСОВОЕ СОСТОЯНИЕ. Возможна установка гидравлики под самосвал, возможен обмен на EVRO-2, EVRO-3. Цена указана с постановкой на учет в мрео. МАГИСТРАЛЬНЫЙ ТЯГАЧ. ХОЛОДИЛЬНИК. В подарок 100 л. дизеля! Рейсовое состояние. ПРОДУКЦИЯ 20O8/11. ДОКУМЕНТАЛЬНАЯ ГАРАНТИЯ !!! ДЕТАЛИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ТОЛЬКО ПО ТЕЛ.
РЕЗИНА НОВАЯ, ВЕДУЧАЯ 50 % ОСТАТКА
Только пригнан. Растаможен 100%. РЕЙСОВОЕ СОСТОЯНИЕ. Возможна установка гидравлики под самосвал, возможен обмен на EVRO-2, EVRO-3. Цена указана с постановкой на учет в мрео. МАГИСТРАЛЬНЫЙ ТЯГАЧ. ХОЛОДИЛЬНИК. В подарок 100 л. дизеля! Рейсовое состояние. ПРОДУКЦИЯ 20O8/11. ДОКУМЕНТАЛЬНАЯ ГАРАНТИЯ !!! ДЕТАЛИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ ТОЛЬКО ПО ТЕЛ.
РЕЗИНА НОВАЯ, ВЕДУЧАЯ 50 % ОСТАТКА
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи