Камион со завеса DAF LF 45.250, 18 palet

PDF
8.900 €
Нето цена
≈ 9.710 US$
10.769 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Модел LF 45.250, 18 palet
Тип камион со завеса
Година на производство 2010
Прва регистрација 2010-06
Километража 660000 км
Зафатнина 46.67 м³
Носивост 6310 кг
Нето тежина 5680 кг
Вкупна тежина 11990 кг
Локација Чехија Písek
Датум на објавување вчера
Autoline ID NG21969
PDF
Каросерија
Димензии на каросерија 7.32 м × 2.55 м × 2.5 м
Алуминиумски странични ѕидови
Мотор
Марка DAF 250
Сила 250 кс (184 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 6693 cм³
Евро Euro 5
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Големина на гуми 245/70/17,5
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
Кабина
Тип ClassicSpace
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Авто греач
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Авто радио
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Хидраулична рампа
Марка BÄR
Носивост 2000 кг
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел
Дополнителни информации: Чешки
Po prvním majiteli, servisní knížka, garance najetých kilometrů, 1 lůžko; ABS; autorádio; el. okna; el. zrcátka; kabina střední; man. klimatizace; manuální převodovka; mlhovky; nezávislé topení; pérování ocel; pérování ocel/vzduch; plní 'EURO V'; pohon 4x2; posilovač řízení; tempomat.
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи