Камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L

PDF
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 2
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 3
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 4
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 5
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 6
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 7
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 8
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 9
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 10
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 11
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 12
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 13
камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L слика 14
Заинтересирани сте за огласот?
1/14
PDF
47.900 US$
≈ 44.170 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Mercedes-Benz
Модел:  Unimog U1300 L
Тип:  камион со рамна платформа
Година на производство:  1986
Километража:  14000 км
Локација:  Јапонија Chiba ken
Датум на објавување:  17.5.2024
Autoline ID:  DZ32818
Мотор
Гориво:  дизел
Турбо: 
Менувач
Тип:  рачен
Оски
Оски:  2
Оскина конфигурација:  4x4
Кабина
Десен волан: 
Сигнални сирени: 
Спојлери: 
Фарови за магла: 
Состојба
Состојба:  обновена
Дополнителни информации
Боја:  црн, металик

Дополнителни информации — Камион со рамна платформа Mercedes-Benz Unimog U1300 L

Англиски
1986 MERCEDES-Benz UNIMOG,
U1300L,
EX-ARMY,
LOW MILES 14,000 KM,
4X4,
TURBO,
FULLY ENGINE SERVICED,
FULLY GEARBOX SERVICED,
ALL BRAKES, HYDRAULICS SERVICED,
ELECTRICS FULLY CHECKED,
ORIGINAL FRONT AND REAR HEAVY-DUTY MECHANICAL WINCH,
PTO,
RUST FREE,
UK REGISTERED AS AN AGRICULTURAL VEHICLE,

VERY RARE VEHICLE, AN IDEAL CAMPER CONVERSION
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Mercedes-Benz U1250 11.000 € Камион со рамна платформа 01/1986 90847 км Литванија, Mažeikiai
Mercedes-Benz Unimog 43.000 € Камион со рамна платформа 06/2001 20000 км Турција
Mercedes-Benz 1417 39.900 € Камион со рамна платформа 2000 34785 км Германија, Sottrum