Камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ Unimog U1300 L

PDF
PDF
47.900 US$
≈ 44.550 €
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Unimog U1300 L
Тип камион со рамна платформа
Година на производство 1986
Километража 14000 км
Локација Јапонија Chiba ken
Датум на објавување мај 22, 2023
Autoline ID DZ32818
Мотор
Гориво дизел
Менувачи
Тип рачен
Кабина
Десен волан
Состојба
Состојба обновена
Дополнителни информации
Боја црн

Дополнителни информации — Камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ Unimog U1300 L

Англиски
1986 MERCEDES-Benz UNIMOG,
U1300L,
EX-ARMY,
LOW MILES 14,000 KM,
4X4,
TURBO,
FULLY ENGINE SERVICED,
FULLY GEARBOX SERVICED,
ALL BRAKES, HYDRAULICS SERVICED,
ELECTRICS FULLY CHECKED,
ORIGINAL FRONT AND REAR HEAVY-DUTY MECHANICAL WINCH,
PTO,
RUST FREE,
UK REGISTERED AS AN AGRICULTURAL VEHICLE,

VERY RARE VEHICLE, AN IDEAL CAMPER CONVERSION
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ 1317* MERCEDES-BENZ 1317* 11.850 € Камион со рамна платформа 1986 504346 км Белгија, Wingene
камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ Unimog MERCEDES-BENZ Unimog 43.000 € Камион со рамна платформа 06/2001 20000 км Турција