Камион со рамна платформа MERCEDES-BENZ ATEGO 1228D

PDF
€ 8.900
Нето цена
≈ US$ 9.918
€ 10.680
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел ATEGO 1228D
Тип камион со рамна платформа
Година на производство 1/2005
Километража 915488 км
Вкупна тежина 11990 кг
Нето тежина 7150 кг
Локација Словачка Levice
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID AQ19613
PDF
Мотор
Сила 279 кс (205 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 3
Оски
Оски 2
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Авто греач
Клима уред
Контрола на клима
Дополнителна опрема
Камион монтирани кран
Марка Palfinger
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел

Дополнителни информации:

Словачки
Ďalšia výbava
MERCEDES-BENZ ATEGO 1228D s hydraulickou rukou Palfinger r.v.:1/2005
915488 km
205 kw
manuál
spacia nadstavba
vzadu na perách
stav pneu 70%
celková hmotnosť: 11990 kg
rozmery ložnej plochy:D: 6,48 m
Š: 2,50 m,V: 0,50 m
CENA : 11900 EUR + DPH
príves SCHWARZMULLER r.v.:7/2014
bubnové brzdy
stav pneu 40%
váha: 3360 kg,celková hmotnosť: 8000 kg
rozmery ložnej plochy:D: 7,30m
Š: 2,50m
V: 0,70m CENA : 5900 EUR + DPH
CENA ZA SUPRAVU : 17800 EUR + DPH
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Напиши
Повикајте

Слични огласи