Огласот Камион со церада VOLVO FH16-520 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион со церада SCANIA R124 CB SWS SCANIA R124 CB SWS 18.641 € Камион со церада 2001 781250 км Швајцарија, Oberhasli
камион со церада VOLVO FH12/420 VOLVO FH12/420 4.645 € Камион со церада 1998 Чехија, Jablonec nad Nisou
Марка VOLVO
Модел FH16-520
Тип камион со церада
Година на производство 1998
Прва регистрација 1998-06-03
Километража 603105 км
Зафатнина 44.91 м³
Носивост 9250 кг
Нето тежина 16750 кг
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Швајцарија Oberhasli
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 22574M
Опис
Вкупни димензии 10.4 м × 2.55 м × 3.95 м
Каросерија
Димензии на каросерија 6.59 м × 2.46 м × 2.77 м
Автоматска кука за влечење
Мотор
Сила 520 кс (382 kW)
Број на цилиндри 6
Евро Euro 2
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x4
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 4900 мм
Големина на гуми 385/65 R22.5
Предна оска 1
Состојба на гумите 15 мм
Задна оска 1
Состојба на гумите 13 мм
Сопирачки
ABS
Ретардер
Кабина
Токи-воки
Авто греач
Темпомат
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Сончев покрив
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Камион монтирани кран
Марка Fassi
Година на производство 1995
Хидраулична рампа
Марка DHOLLANDIA
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN YV2 A4B 5D3 WA2 811 23