Огласот Камион со церада SCANIA R440 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион со церада SCANIA R124 CB SWS SCANIA R124 CB SWS 18.641 € Камион со церада 2001 781250 км Швајцарија, Oberhasli
камион со церада SCANIA R440
Продадено
камион со церада SCANIA R440
камион со церада SCANIA R440 слика 2
камион со церада SCANIA R440 слика 3
камион со церада SCANIA R440 слика 4
камион со церада SCANIA R440 слика 5
камион со церада SCANIA R440 слика 6
камион со церада SCANIA R440 слика 7
камион со церада SCANIA R440 слика 8
камион со церада SCANIA R440 слика 9
камион со церада SCANIA R440 слика 10
камион со церада SCANIA R440 слика 11
камион со церада SCANIA R440 слика 12
камион со церада SCANIA R440 слика 13
камион со церада SCANIA R440 слика 14
камион со церада SCANIA R440 слика 15
камион со церада SCANIA R440 слика 16
1/16
Марка SCANIA
Модел R440
Тип камион со церада
Прва регистрација 2013-07
Километража 673700 км
Зафатнина 45.98 м³
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Швајцарија Regensdorf
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот c24_4304
Каросерија
Димензии на каросерија 7.3 м × 2.47 м × 2.55 м
Автоматска кука за влечење
Мотор
Сила 441 кс (324 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Сопирачки
ABS
Интрадер
Ретардер
Кабина
Токи-воки
Авто греач
Темпомат
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион со церада SCANIA R440

Англиски
Aufbau
Brücke mit Verdeck 7300x2470x2550
Seitenladen  Höhe 800
Sperraformboden
Einstecklatten
  Dautel Hebebühne 1500 kg
Plattformhöhe 1600mm 
Hebebühne
Vollluftfederung
 Navi
Digital Tacho
Emotach,  Klima
  Bremse EU Duomatic
15 Pol. Steckd. 
Federung
Vollluft