Огласот Камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион со церада SCANIA R124 CB SWS SCANIA R124 CB SWS 18.641 € Камион со церада 2001 781250 км Швајцарија, Oberhasli
камион со церада SCANIA P 270 SCANIA P 270 цена на барање Камион со церада 06/2008 648000 км Франција, LIMAY
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB
Продадено
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 2
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 3
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 4
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 5
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 6
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 7
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 8
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 9
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 10
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 11
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 12
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 13
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 14
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 15
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 16
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 17
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 18
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 19
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 20
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 21
камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB слика 22
1/22
Марка SCANIA
Модел R 400 LB Blache / HB
Тип камион со церада
Година на производство 2009
Прва регистрација 2009-06-30
Километража 517601 км
Локација Швајцарија Oberhasli
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 22428M
Опис
Вкупни димензии 9.3 м × 2.55 м × 3.2 м
Мотор
Сила 400 кс (294 kW)
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Големина на гуми 315/80 R22.5
Предна оска 1
Состојба на гумите 10 мм
Задна оска 1
Состојба на гумите 10 мм
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Ретардер
Кабина
Темпомат
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Сончев покрив
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Хидраулична рампа
Марка DHOLLANDIA
Носивост 1500 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN XLE R4X 200 052 265 06

Дополнителни информации — Камион со церада SCANIA R 400 LB Blache / HB

Германски
Preis: auf Anfrage ohne MwSt
Letzte Inspektion: 26/03/2021
Stammnummer: 410.336.650
Innenmaße l x b x h: 6.80 x 2.47 x 2.06
Kabinengrösse: Tageskabine
Klimaanlage: Man. Klima
Hebebühnen-Hersteller: DHOLLANDIA
Hebebühnen-Nutzlast: 1500 Kg
Schildlänge: 1.60
Radstand: 4.50
rezina_ost: 10mm / 10mm
Getriebe Typ: Scania 3P-OPC
Marke: R 400 LB4x2 Blache / HB
ESP