Камион со церада MERCEDES-BENZ 811 D RUTHMANN

PDF
PDF
5.900 €
Нето цена
7.021 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел 811 D RUTHMANN
Тип камион со церада
Година на производство 1996
Километража 239635 км
Носивост 3000 кг
Нето тежина 4700 кг
Вкупна тежина 7700 кг
Локација Романија Galati
Датум на објавување мар 15, 2023
Autoline ID KK30133
Каросерија
Димензии на каросерија должина - 4.5 м, широчина - 1.8 м
Мотор
Марка Mercedes Benz
Гориво дизел
Зафатнина 3972 cм³
Број на цилиндри 4
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 5
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион со церада MERCEDES-BENZ 811 D RUTHMANN

Романски
MERCEDES VARIO 811 D RUTHMANN

AUTOVEHICUL SPECIAL CU, CONTAINER DETASABIL !!!


An fab: 1996
Motorizare : Mercedes Diesel 3972 cmc , 77 kW / 103 CP.
Km parcursi - 239.635
Sarcina incarcare : 3.000 kg
Dimensiuni container: lungime 4500 mm / latime 1800 mm
Cutie viteze manuala 5+ 1 trepte, 3 locuri
Stare tehnica si optica buna recent import GERMANIA
Schimbat consumabile,ulei motor , filtre,verificat jocuri pivoti,cabluri frana de mana schimbate recent,etc
Pret vanzare 5.900 euro, + TVA , discutabil.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион со церада MERCEDES-BENZ 410 D MERCEDES-BENZ 410 D 6.721 € Камион со церада 1994 380000 км Полска, Nowy Sącz
камион со церада MERCEDES-BENZ 2533 MERCEDES-BENZ 2533 13.900 € Камион со церада 1995-04 450000 км Германија, Sottrum