Огласот Камион со церада IVECO Eurocargo ML 120 EL 22 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион со церада IVECO Daily 50C18 IVECO Daily 50C18 36.990 € Камион со церада 2020 60534 км Германија, Bakum
камион со церада IVECO Daily 65C180 IVECO Daily 65C180 34.900 € Камион со церада 2019 120285 км Германија, Bakum
камион со церада IVECO 180E32 IVECO 180E32 29.500 € Камион со церада 2014 74500 км Германија, Gross Ippener
Марка IVECO
Модел Eurocargo ML 120 EL 22
Тип камион со церада
Прва регистрација 2019-03
Километража 55330 км
Зафатнина 48.26 м³
Носивост 5893 кг
Нето тежина 6097 кг
Вкупна тежина 11990 кг
Локација Германија Delbrück
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 22204
Опис
Вкупни димензии 8.85 м × 2.55 м × 3.9 м
Каросерија
Димензии на каросерија 7 м × 2.48 м × 2.78 м
Задни врати
Мотор
Сила 220 кс (162 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 6728 cм³
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Број на преноси 8
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 4800 мм
Предна оска 1
Големина на гуми 265/70 R17.5
Задна оска 1
Големина на гуми 265/70 R17.5
Сопирачки
ABS
Кабина
Место за спиење
Авто греач
Патен компјутер
Клима уред
Контрола на клима
Темпомат
Пневматски седишта
Авто радио CD
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Сончев покрив
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Хидраулична рампа
Марка LBW ZeBu
Носивост 1500 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел