Огласот Камион-шасија VOLVO FH 540 6X2 EURO6 ADR CHASSIS е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион-шасија VOLVO FM440 6X2*4 VOLVO FM440 6X2*4 14.900 € Камион-шасија 2006-12 371000 км Естонија, Taebla
камион-шасија VOLVO FH 540 6X2 EURO6 ADR CHASSIS
Продадено
1/12
48.000 €
Нето цена
57.600 €
Бруто цена
Марка VOLVO
Модел FH 540 6X2 EURO6 ADR CHASSIS
Тип камион-шасија
Прва регистрација 2016-06
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Естонија Rapla
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID FU27546
Опис
Вкупни димензии должина - 8.86 м, широчина - 2.55 м
Каросерија
Кутија за алат
Мотор
Сила 551 кс (405 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 12777 cм³
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 4300 мм
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Сопирачки диск
Втора оска 1
Сопирачки диск
Задна оска 1
Сопирачки диск
Сопирачки
ABS
Ретардер
Кабина
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Контрола на клима
Навигација
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Помошни фарови
Прилагодувач на зрак на фарови
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN YV2RT60C9GA789030
Боја бел