Камион-шасија NISSAN UD CZ4YL 6x6 Right Hand Drive 2009

PDF
38.200 US$
≈ 31.510 €
Контактирајте го продавачот
Марка NISSAN
Модел UD CZ4YL 6x6 Right Hand Drive 2009
Тип камион-шасија
Година на производство 2009
Датум на објавување дек 24, 2020
Autoline ID VK21896
PDF
Мотор
Тип линиски
Сила 400 кс (294 kW)
Гориво дизел
Број на цилиндри 6
Евро Euro 3
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x6
Суспензија пружина/пружина
Кабина
Десен волан
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја жолт
Дополнителни информации: Англиски
engine volume: 6 Cylinder; 400 HP
Long Chassis 6×6; Right Hand Drive
Automatic Gear
2 Units Available
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
Слични огласи
камион-шасија IVECO Trakker AD260T36
15
29.900 € Без ДДВ
Камион-шасија
Евро Euro 5
Година 2009-07 Километража 23985 км Сила 360 кс
Германија, Bovenden
камион-шасија IVECO Daily
31
30.410 € PLN 138.000 PLN
Камион-шасија
Носивост 1000 кг
Година 2009 Километража 228000 км Сила 180 кс
Полска, Widełki
камион-шасија MERCEDES-BENZ ACTROS 2648
25
29.950 € Без ДДВ
Камион-шасија
Евро Euro 5
Година 2010-03 Километража 753000 км Сила 476 кс
Германија, Nidda
камион-шасија DAF CF85
15
37.230 € DKK 277.000 DKK
Камион-шасија
Година 2009 Километража Сила
Данска, Hjørring
камион-шасија MAN TGA 35.480
15
25.900 € Без ДДВ
Камион-шасија
Евро Euro 4 Суспензија пружина/пневматски
Година 2009-01 Километража 577833 км Сила 480 кс
Германија, Bovenden
камион-шасија IVECO EUROCARGO 180E30/P
10
31.900 € Без ДДВ
Камион-шасија
Евро Euro 5 Суспензија пружина/пневматски
Година 2008-09 Километража 344000 км Сила 300 кс
Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
камион-шасија IVECO TRAKKER 340T41
29
30.000 € Без ДДВ
Камион-шасија
Година 2010 Километража 517818 км Сила
Италија, San Cipriano Picentino
камион-шасија SCANIA R400
10
35.000 € Без ДДВ
Камион-шасија
Година 2009 Километража Сила 400 кс
Полска, Jednorożec
камион-шасија IVECO EUROCARGO M122 / 120E28P
15
35.000 € Без ДДВ
Камион-шасија
Евро Euro 5
Година 2010 Километража 412327 км Сила 279 кс
Италија, San Cipriano Picentino
камион-шасија IVECO Daily 4x4 55S18
21
35.040 € PLN 159.000 PLN
Камион-шасија
Носивост 2200 кг
Година 2008 Километража 128000 км Сила 180 кс
Полска, Widełki