Камион платформа DAF 1300 Turbo^Full Steel^Manual Pump

PDF
3.200 €
Нето цена
≈ 3.592 US$
3.872 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Модел 1300 Turbo^Full Steel^Manual Pump
Тип камион платформа
Прва регистрација 1990-12-04
Километража 270389 км
Носивост 6090 кг
Нето тежина 3910 кг
Вкупна тежина 10000 кг
Локација Холандија Borssele
Датум на објавување јун 26, 2020
Каталошки број на продавачот DAF 1300 Platform
PDF
Опис
Вкупни димензии 6.2 м × 2.5 м × 2.6 м
Резервоар за гориво 150 л
Каросерија
Димензии на каросерија 4.3 м × 2.5 м × 1.05 м
Мотор
Марка DAF DNTD 620
Тип линиски
Сила 130 кс (96 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 6200 cм³
Број на цилиндри 6
Менувачи
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Дупли тркала
Големина на гуми 265/70R19.5
Состојба на гумите 90 %
Сопирачки барабан
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Греач на огледало
Тахограф
Тахометар
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи