Камион монтирани кран VOLVO FH 480 Fassi F820RA.2.27L426

PDF
PDF
290.000 €
Нето цена
359.600 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел FH 480 Fassi F820RA.2.27L426
Тип камион монтирани кран
Година на производство 2009
Работни часови 18 м/ч
Дофат на стрела 30.15 м
Висина на подигање 34.15 м
Локација Грција Aspropyrgos
Датум на објавување мар 15, 2023
Autoline ID VM33058
Опис
Капацитет на крајот на стрелата 0.7 т
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион монтирани кран VOLVO FH 480 Fassi F820RA.2.27L426

Англиски
Volvo FH 480, 8x2, with a NEW & UNUSED crane Fassi F820RA.2.27L426 xhe-dynamic
348.000km
Last axle is lifting and steering
Manual trasmission, ABS, heated seats, auxiliariary heating, a/c, radio, cb radio, single bed, intarder, engine brake, disc brakes, adblue, cruise control, electric mirrors, electric windows, front camera and rear camera
5.20m platform bed with a hydraulic extension (1.20m) on the back.
4 inox toolboxes
New Michelin tyres X Multi Energy
Fassi crane F820RA is equipped with:
7 extensions and 6 extensions on the fly jib.
Hydraulic function and plate for winch.
Scanreco radio control with 8 levers and display. ACF (automatic crane folding), IOC (internet of cranes), colour touch screen on the base of the crane, FSC/II (fassi stability control, JDP (jib dual power).
Overall span of front outriggers 8.29m, hydraulic tiltable, controlled by the radio control
Overall span of rear outriggers 6.87m, controlled by the radio control.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион монтирани кран VOLVO FL 280 4X2 / EURO 5 VOLVO FL 280 4X2 / EURO 5 цена на барање Камион монтирани кран 07/2007 Грција, Τρίκαλα
камион монтирани кран PALFINGER PK 9002 EH PALFINGER PK 9002 EH цена на барање Камион монтирани кран 2009 Грција, Τρίκαλα
камион монтирани кран IRONTECH 140.4 IRONTECH 140.4 цена на барање Камион монтирани кран 2009 Грција, Τρίκαλα
камион монтирани кран FASSI F 150 A.23 FASSI F 150 A.23 цена на барање Камион монтирани кран 2010 Грција, Τρίκαλα