Камион-ладилник VOLKSWAGEN Crafter 50

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/13
PDF
8.000 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка VOLKSWAGEN
Модел Crafter 50
Тип камион-ладилник
Прва регистрација 2007-07-04
Километража 395200 км
Носивост 1990 кг
Нето тежина 3010 кг
Вкупна тежина 5000 кг
Локација Белгија Leopoldsburg
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID QD13819
Опис
Вкупни димензии 7 м × 2.2 м × 2.9 м
Каросерија
Димензии на каросерија 4.3 м × 2.09 м × 1.97 м
Резервно тркало
Задни врати
Странична врата
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Volkswagen 2.5 TDI
Тип линиски
Сила 163 кс (120 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 2461 cм³
Број на цилиндри 4
Евро Euro 4
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 4325 мм
Дупли тркала
Големина на гуми 195/75/16
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Големина на гуми 195/75/16
Состојба на гумите 80 %
Сопирачки диск
Задна оска 1
Големина на гуми 195/75/16
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки диск
Сопирачки
ABS
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Воздушно перниче
Имобилизатор
Авто радио CD
Греач на огледало
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Централна брава
Дополнителна опрема
Разладен уред
Марка CARRIER - XARIOS 500
Гориво електро
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
камион-ладилник RENAULT Midliner 180 RENAULT Midliner 180 7.900 € Камион-ладилник 1995-08-17 463921 км Белгија, Bree
камион-ладилник DAF FA LF 180.16 DAF FA LF 180.16 6.900 € Камион-ладилник 2005-03 805617 км Белгија, Hoogstraten
камион-ладилник RENAULT Midlum 180 RENAULT Midlum 180 6.250 € Камион-ладилник 2000-10-26 401101 км Белгија, Bree
камион-ладилник RENAULT M 180.12 RENAULT M 180.12 10.500 € Камион-ладилник 2009-11 319976 км Белгија, Hoogstraten