Огласот Камион-ладилник SCANIA R440 Carrier Supra 950Mt е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион-ладилник SCANIA R480 SCANIA R480 22.900 € Камион-ладилник 2008 595176 км Литванија, Vilnius
камион-ладилник SCANIA P230 / NL BRIEF SCANIA P230 / NL BRIEF цена на барање Камион-ладилник 2010-05-28 191020 км Србија, Simanovci
камион-ладилник SCANIA R560 SCANIA R560 17.900 € Камион-ладилник 2010 1318000 км Естонија, Otepää
камион-ладилник SCANIA R440 Carrier Supra 950Mt
Продадено
1/25
17.000 €
Нето цена
20.570 €
Бруто цена
Марка SCANIA
Модел R440 Carrier Supra 950Mt
Тип камион-ладилник
Година на производство 06/2010
Зафатнина 60 м³
Носивост 13000 кг
Нето тежина 14000 кг
Вкупна тежина 27000 кг
Локација Литванија Klausmyliai
Датум на објавување јан 05, 2022
Autoline ID ZB27403
Каросерија
Димензии на каросерија 8.37 м × 2.48 м × 2.85 м
Резервно тркало
Кутија за алат
Задни врати
Странична врата
Мотор
Тип линиски
Сила 440 кс (323 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 12740 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 5300 мм
Сопирачки
ABD
ABS
EBS
Интрадер
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Кабина
Тип Highline
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Токи-воки
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Навигација
Пневматски седишта
Авто радио CD
Греач на огледало
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Спојлери
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Разладен уред
Марка CARRIER - SUPRA 950 MT
Гориво дизел/електро
Контрола на температура од +30 °C до +30 °C
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Англиски
Scania R440 6x2
Carrier Supra 950Mt refrigerator
Automatic gearbox
Cargo space 8372x2480x2854mm
Tyres remaining 50/50/50%
Total weight 27000kg
Double stock loading
Front air suspension / Rear air suspension
Good condition truck

*****

Please ask for more information, Video / WhatsApp / Viber / +370 604 25183 / or send email request.

We deliver and ship our trucks Worldwide, Please ask for rates!
Прикажи цел коментар
Scania R440 6x2
Carrier Supra 950Mt šaldytuvas
Automatinė
Vidaus matmenys 8372x2480x2854mm
Padangų likutis 50/50/50%
Bendroji masė 27000kg
Dviejų aukštų krovimas
Pilna orinė važiuoklė
Tvarkingas sunkvežimis-šaldytuvas

*****

Lietuvoje neeksploatuota.

Daugiau informacijos, Video / WhatsApp / Viber / +37060425183.

Organizuojame technikos pristatymą į kitas šalis ar jūrų uostus.