Огласот Камион-ладилник SCANIA 124 420 - 6x2 - Carrier supra - Retarder е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион-ладилник SCANIA P-220 SCANIA P-220 7.500 € Камион-ладилник 04/1997 563211 км Литванија, Utena
камион-ладилник SCANIA R480 SCANIA R480 22.900 € Камион-ладилник 2008 595176 км Литванија, Vilnius
камион-ладилник SCANIA 124 420 - 6x2 - Carrier supra - Retarder
Продадено
1/19
11.500 €
Марка SCANIA
Модел 124 420 - 6x2 - Carrier supra - Retarder
Тип камион-ладилник
Прва регистрација 2004-06-15
Километража 276452 км
Локација Литванија Vilnius
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID YZ27268
Каросерија
Димензии на каросерија 7.293 м × 2.468 м × 2.671 м
Мотор
Марка Scania
Сила 420 кс (309 kW)
Гориво дизел
Турбо
Евро Euro 4
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пружина/пневматски
Кабина
Место за спиење 2
Авто греач Webasto
Дополнителна опрема
Разладен уред
Марка CARRIER
Гориво дизел
Контрола на температура од -30 °C до +30 °C
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел, металик