Камион-ладилник RENAULT MIDLUM 220.16 DXI FRIGORIFICO

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/25
PDF
29.000 €
Нето цена
35.090 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка RENAULT
Тип камион-ладилник
Прва регистрација 2011-08-02
Километража 230000 км
Носивост 6500 кг
Вкупна тежина 16000 кг
Локација Шпанија Lorca (Murcia)
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 2575
Каросерија
Димензии на каросерија 7.9 м × 2.5 м × 2.4 м
Задни врати
Странична врата
Мотор
Сила 220 кс (162 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 5
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 5600 мм
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Големина на гуми 285/70r19.5
Сопирачки диск
Задна оска 1
Големина на гуми 285/70r19.5
Сопирачки диск
Дополнителна опрема
Разладен уред
Марка CARRIER - SUPRA 950 MT
Гориво дизел
Хидраулична рампа
Марка D HOLLANDIA
Носивост 1500 кг
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Шпански
Ref.: 2575. Camión RENAULT 220.16 DXI FRIGORIFICO, equipado con motor de frigo marca CARRIER SUPRA 950 multi-temperatura y caja isoterma marca Lecapitaine, FRC, EURO V, medidas interiores 7.90 largo x 2.50 ancho x 2.40 alto, suspensión delantera ballestas y neumática trasera, cambio manual, cabina corta, dos puertas traseras, puerta de servicio en cada lateral, plataforma elevadora retráctil marca D HOLLANDIA 1.500 kg, ruedas 285/70r19.5, distancia entre ejes 5.6, PMA 16.000 kg, carga útil 6.500 kg...vehículo en perfecto estado con pocos km!!!
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
камион-ладилник RENAULT Midlum 280.16 DXI RENAULT Midlum 280.16 DXI 24.000 € Камион-ладилник 06/2009 680283 км Шпанија, Los Palacios y Villafranca (SEVILLA)
камион-ладилник RENAULT Midlum 220.14 DXI RENAULT Midlum 220.14 DXI 26.500 € Камион-ладилник 03/2013 724000 км Шпанија, Los Palacios y Villafranca (SEVILLA)
камион-ладилник RENAULT D 6.5 CAB 2M RENAULT D 6.5 CAB 2M 31.500 € Камион-ладилник 05/2015 56000 км Шпанија, Los Palacios y Villafranca (SEVILLA)
камион-ладилник RENAULT S120 RENAULT S120 6.500 € Камион-ладилник 1991 216350 км Шпанија, Benavente