Камион-ладилник MERCEDES-BENZ Actros 1836 Kühler mit LBW

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Actros 1836 Kühler mit LBW
Тип камион-ладилник
Прва регистрација 2011-10-27
Километража 590178 км
Носивост 6600 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Швајцарија Gansingen
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 32176
Каросерија
Димензии на каросерија 7.4 м × 2.45 м × 2.05 м
Автоматска кука за влечење
Мотор
Евро Euro 5
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 5000 мм
Големина на гуми 315 / 70 R22.5
Предна оска 1
Состојба на гумите 50 %
Задна оска 1
Состојба на гумите 70 %
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Токи-воки
Авто греач
Клима уред
Контрола на клима
Темпомат
Круз контрола (темпомат)
Спојлери
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион-ладилник MERCEDES-BENZ Actros 1836 Kühler mit LBW

Германски
Preis: Preis auf Anfrage
Fahrzeugzustand: sehr gut
Letzte MFK: 09.09.2021
Reifenzustand Achse 1: 50 %
Reifenzustand Achse 2: 70 %
Führerhaus Typ: Nahverkehrkabine
Hebebühne: Ja
Bemerkungen zur Hebebühne: DAUTEL, Tragkraft 2000 kg, Jahrgang 2010
Kühlgerät: Ja
Bemerkungen zum Kühlgerät: Carrier Supra, Jahrgang 2010, Diesel 3373, Gesamt 7772, Elektrisch 1321
Bordcomputer
Bremsanschluss Duomatic und EU. Leergewicht 11400 kg
Gesamtzuggewicht 32000 kg. Alle Angaben ohne Gewähr. Jede Gewährleistung
soweit nach Gesetz möglich
wird wegbedungen
insbesondere sind Wandelung und Minderung ausgeschlossen. Fahrzeugbeschriftung kann retuschiert sein
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион-ладилник MERCEDES-BENZ ACTROS 1836 MERCEDES-BENZ ACTROS 1836 цена на барање Камион-ладилник 2010 634929 км Швајцарија, Gansingen
камион-ладилник VOLVO FM-400 VOLVO FM-400 цена на барање Камион-ладилник 2006-12-20 930687 км Швајцарија, Gansingen
камион-ладилник IVECO Daily 35S17 IVECO Daily 35S17 цена на барање Камион-ладилник 2016-04-27 418928 км Швајцарија, Gansingen
камион-ладилник DAF LF55.280 2-Zonenkühler DAF LF55.280 2-Zonenkühler цена на барање Камион-ладилник 2009-12 859000 км Швајцарија, Othmarsingen