Камион-ладилник IVECO 180E24 CELLA FRIGO + PEDANA + ATP FNA 2024

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/21
PDF
18.500 €
Контактирајте го продавачот
Марка IVECO
Модел 180E24 CELLA FRIGO + PEDANA + ATP FNA 2024
Тип камион-ладилник
Прва регистрација 2006-12
Километража 454000 км
Носивост 9500 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Италија Carmagnola ( To )
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID TX28281
Каросерија
Кутија за алат
Задни врати
Странична врата
Куки за месо
Мотор
Марка Iveco
Тип линиски
Сила 240 кс (176 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 5880 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 3
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 9
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Дополнителна опрема
Разладен уред
Марка CARRIER - SUPRA 750
Гориво дизел/електро
Хидраулична рампа
Марка DAUTEL
Носивост 1500 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
ONLY ONE PREVIUOUS OWNER VEHICLE IN REALLY PERFECT GENERAL CONDITONS WITH 451000 KMS CERTIFIED
ISOTERMIC VAN EQUIPMENT " ROBBIESE " EXT DIMENSIONS 7100X2600 H 2600, REAR LIFT DAUTEL 1500 KGS, CARRIER SUPRA 750 REFRIGERATOR ENGINE ELECTRIC/DIESEL, MEAT HOOKS, ATP FNA EXP 2024
ALL ORIGINAL PAINTING BODY AND INTERIORS CABIN. PERFECT MECHANICAL PARTS AND TYRES
DIRECT CALL FOR EXPORT, ALSO WHATSAPP покажи контакти
VEICOLO UNIPROPRIETARIO IN PERFETTE CONDIZONI GENERALI CON 451000 KM CERTIFICATI, PORTATA 100 Q.LI !!!
ALLESTIMENTO CARROZZERIA ROBBIESE DIMENSIONI ESTERNE 7100X2600 H 2600, SPONDA CARICATRICE DAUTEL 15 Q.LI, FRIGO CARRIER 750 SUPRA DIESEL/ELETTRICO, GANCIERE PER CARNE, ATP FNA SCADENZA 2024
VERNICIATURA, INTERNI E CARROZZERIA ORIGINALI. MECCANICA E GOMME IN PERFETTO STATO. SCRITTE ADESIVE RIMUOVIBILI
CONTATTO DIRETTO: 3355611778 / 3355953785

ONLY ONE PREVIUOUS OWNER VEHICLE IN REALLY PERFECT GENERAL CONDITONS WITH 451000 KMS CERTIFIED, 10 TONS CAPACITY.
ISOTERMIC VAN EQUIPMENT " ROBBIESE " EXT DIMENSIONS 7100 X2600 H 2600, REAR LIFT DAUTEL 1500 KGS, CARRIER SUPRA 750 REFRIGERATOR ENGINE ELECTRIC/DIESEL, MEAT HOOKS, ATP FNA EXP 2024
ALL ORIGINAL PAINTING BODY AND INTERIORS CABIN. PERFECT MECHANICAL PARTS AND TYRES
DIRECT CALL FOR EXPORT, ALSO WHATSAPP покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
камион-ладилник IVECO AT260S35Y/PS IVECO AT260S35Y/PS 19.900 € Камион-ладилник 06/2005 890000 км Италија, Costigliole Saluzzo (CN)
камион-ладилник IVECO DAILY 60C15 IVECO DAILY 60C15 17.500 € Камион-ладилник 2014 200000 км Италија, Gragnano (NA)
камион-ладилник IVECO STRALIS 430 IVECO STRALIS 430 16.490 € Камион-ладилник 08/2006 720000 км Италија, PARMA
камион-ладилник IVECO EUROSTAR 240E47 IVECO EUROSTAR 240E47 10.900 € Камион-ладилник 02/2000 880000 км Италија, Costigliole Saluzzo (CN)