Камион-контејнер VOLVO FM12 420

PDF
€ 27.750
Нето цена
≈ US$ 31.044
€ 34.132,50
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка VOLVO
Модел FM12 420
Тип камион-контејнер
Година на производство 02/1999
Километража 707496 км
Локација Португалија
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID LA16937
PDF
Мотор
Сила 420 кс (309 kW)
Гориво дизел
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x4
Суспензија пружина/пружина
Дополнителна опрема
Камион монтирани кран
Марка Hiab
Модел 250-2
Носивост 11300 кг
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел

Дополнителни информации:

Португалски
VOLVO FM12 420, CX. MANUAL ALTAS E BAIXAS + OVERDRIVE, VEB , SUSPENSÃO MECANICA INTEGRAL, REDUÇÃO AOS CUBOS, PALA DE SOL, A/C.
EQUIPADO COM CAIXA ABERTA TAIPAIS COM PINOS PORTA CONTENTORES, MEDIDAS: 7.50 X 2.47 X 0.50 E
GRUA HIAB 250-2 2 EXTENSÕES HIDRAULICAS, 2 EXTABILIZADORES HIDRAULICOS
PESO MAX. SUPORTADO 11.300kg
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност

Слични огласи