Огласот Камион-контејнер DAF FAS XF480Z 6x2 Euro 6 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион-контејнер DAF FAS XF480Z 6x2 Euro 6 DAF FAS XF480Z 6x2 Euro 6 цена на барање Камион-контејнер 2018 828880 км Шведска, Trelleborg
Марка DAF
Модел FAS XF480Z 6x2 Euro 6
Тип камион-контејнер
Прва регистрација 2018
Километража 828880 км
Носивост 16800 кг
Нето тежина 10200 кг
Вкупна тежина 27000 кг
Локација Шведска Trelleborg
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID QA33008
Мотор
Сила 480 кс (353 kW)
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 4800 мм
Предна оска 1
Големина на гуми 385/55R22.5
Задна оска 1
Големина на гуми 315/70R22.5
Сопирачки
ABS
Кабина
Авто греач
Воздушно перниче
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Греач за седишта
Авто радио
Фрижидер
Фарови за магла
Состојба
Состојба половни