Камион кипер TATRA T815 terrno

камион кипер TATRA T815 terrno
Фотографија: камион кипер TATRA T815 terrno
1/11
€ 19.450
Нето цена
US$ 22.178
Марка TATRA
Модел T815 terrno
Тип камион кипер
Година на производство 2000
Седишта 2
Вкупна тежина 26000 кг
Нето тежина 14 кг
Локација Чехија Jablonec nad Nisou
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID UL13801
Мотор
Сила 408 кс (300 kW)
Гориво дизел
Оски
Оски 3
Состојба на гумите 40 %
Кабина
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја син
Дополнителни информации: чешки
Kategorie: Ojeté
stav: dobrý
motor 300KW,pneu 40%,drobné opravy nutné,plně pojízdná
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Контакти LUTWA s.r.o.
Испрати порака
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.