Камион кипер Scania R 480

PDF
камион кипер Scania R 480
камион кипер Scania R 480
камион кипер Scania R 480 слика 2
камион кипер Scania R 480 слика 3
камион кипер Scania R 480 слика 4
камион кипер Scania R 480 слика 5
камион кипер Scania R 480 слика 6
камион кипер Scania R 480 слика 7
Заинтересирани сте за огласот?
1/7
PDF
55.000 €
Контактирајте го продавачот
Марка:  Scania
Модел:  R 480
Тип:  камион кипер
Година на производство:  2010
Километража:  520000 км
Локација:  Северна Македонија Скопје
Датум на објавување:  повеќе од 1 месец
Autoline ID:  WL40254
Опис
Начин на истовар:  задна
Резервоар за гориво:  12 л
Мотор
Гориво:  дизел
Менувач
Тип:  рачен
Кабина
Хидрауличен серво управувач: 
Клима уред: 
Состојба
Состојба:  половни
Дополнителни информации
Боја:  портокалов

Дополнителни информации — Камион кипер Scania R 480

Руски
Автомобіль знаходится в Македонії м. Виниця
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
Код за верификација
PDF
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
60.900 € Без ДДВ
2010
515000 км
Сила 380 кс (279 kW) Гориво дизел Носивост 15000 кг Зафатнина 11.02 м³ Оскина конфигурација 6x6 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар двострано
Полска, Nowy Sącz
Контактирајте го продавачот
61.900 € Без ДДВ
2010
515000 км
Сила 379 кс (279 kW) Гориво дизел Носивост 15000 кг Зафатнина 11.02 м³ Оскина конфигурација 6x6
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот
61.900 € Без ДДВ
2010
515000 км
Сила 379 кс (279 kW) Гориво дизел Носивост 15000 кг Зафатнина 11.02 м³ Оскина конфигурација 6x6
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот
56.240 € 110.000 BGN
2011
461500 км
Сила 400 кс (294 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 29500 кг Оскина конфигурација 6x4
Бугарија, Trud/Plovdiv
Контактирајте го продавачот
52.900 € Без ДДВ
2011
424000 км
Гориво дизел Носивост 13000 кг Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Полска, Nowy Sącz
Контактирајте го продавачот
52.000 € Без ДДВ
2011
512000 км
Сила 560 кс (412 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 6x4 Суспензија пружина/пневматски Начин на истовар тространо
Бугарија, Plovdiv
Контактирајте го продавачот
58.060 € 249.000 PLN
2012
388000 км
Сила 420 кс (309 kW) Гориво дизел
Полска, Podegrodzie
Контактирајте го продавачот
40.100 € Без ДДВ
2010
413000 км
Сила 360 кс (265 kW) Гориво дизел Оскина конфигурација 8x4 Начин на истовар задна
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот
52.460 € 225.000 PLN
2012
480000 км
Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 8x4
Полска, Piotrków Trybunalski
Контактирајте го продавачот
43.110 € 184.900 PLN
2010
558000 км
Сила 560 кс (412 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Суспензија пружина/пружина Начин на истовар задна
Полска, Jordanow
Контактирајте го продавачот
45.300 € Без ДДВ
2011
460000 км
Сила 561 кс (412 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Оскина конфигурација 8x4 Суспензија пружина/пневматски
Норвешка
Nordbid Norge AS
4 години на Autoline
Контактирајте го продавачот
46.900 € Без ДДВ
2008
518000 км
Сила 379 кс (279 kW) Гориво дизел Носивост 20000 кг Зафатнина 12.18 м³ Оскина конфигурација 8x4
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2010
807205 км
Сила 450 кс (331 kW) Евро Euro 6 Оскина конфигурација 6x2
Португалија, Souselas
Контактирајте го продавачот
85.900 € Без ДДВ
2010
432000 км
Сила 400 кс (294 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 9000 кг Оскина конфигурација 6x2
Унгарија, Budapest
Контактирајте го продавачот
45.900 € Без ДДВ
2008
518000 км
Сила 380 кс (279 kW) Гориво дизел Носивост 20000 кг Оскина конфигурација 8x4 Суспензија пружина/пружина Начин на истовар двострано
Полска, Nowy Sącz
Контактирајте го продавачот
74.000 € Без ДДВ
2009
211000 км
Сила 340 кс (250 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Зафатнина 9.32 м³ Оскина конфигурација 6x2 Суспензија пружина/пневматски
Шпанија, Lorca (Murcia)
Контактирајте го продавачот
27.890 € Без ДДВ
2010
571223 км
Сила 441 кс (324 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 11900 кг
Германија, Burghaun/Gruben
Контактирајте го продавачот
27.890 € Без ДДВ
2010
571223 км
Сила 441 кс (324 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 11900 кг
Германија, Burghaun/Gruben
Контактирајте го продавачот
цена на барање
2010
500000 км
Сила 480 кс (353 kW) Оскина конфигурација 6x2
Шпанија, CARMONA (SEVILLA)
Контактирајте го продавачот
29.500 € Без ДДВ
2010
426719 км
Сила 400 кс (294 kW) Евро Euro 5 Гориво дизел Носивост 13570 кг Оскина конфигурација 6x4
Холандија, Velddriel
Контактирајте го продавачот