Нови камион кипер HONGYAN GENLYON

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка HONGYAN
Модел GENLYON
Тип камион кипер
Година на производство 12/2021
Зафатнина 22 м³
Носивост 19500 кг
Нето тежина 14000 кг
Вкупна тежина 33500 кг
Локација Украина Умань
Датум на објавување мај 10, 2022
Autoline ID PZ27880
Опис
Начин на истовар задна
Вкупни димензии 8870 м × 2500 м × 3460 м
Резервоар за гориво 400 л
Каросерија
Димензии на каросерија 6000 м × 2300 м × 1600 м
Резервно тркало
Мотор
Марка Cursor 9
Тип линиски
Сила 390 кс (287 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 8.8 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Менувачи
Марка Fast 12JSD180TА
Тип рачен
Број на преноси 12+2
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x4
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 4200 мм
Големина на гуми 315/80 R22.5
Состојба на гумите 100 %
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Кабина
Место за спиење
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Авто радио
Греач на огледало
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Загревање на гориво
AdBlue резервоар
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации
Боја тиркизен, металик
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
нови камион кипер FOTON Нови FOTON цена на барање Камион кипер 2021 20 км Украина, Київ