Нови камион кипер HONGYAN GENLYON

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/9
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка HONGYAN
Модел GENLYON
Тип камион кипер
Година на производство 12/2021
Километража 250 км
Зафатнина 25 м³
Носивост 25000 кг
Нето тежина 15000 кг
Вкупна тежина 40000 кг
Локација Украина Умань
Датум на објавување мај 10, 2022
Autoline ID QW27879
Опис
Начин на истовар задна
Вкупни димензии 10160 м × 2540 м × 3471 м
Резервоар за гориво 550 л
Каросерија
Димензии на каросерија 7000 м × 2300 м × 1600 м
Резервно тркало
Мотор
Марка Cursor 9
Тип линиски
Сила 390 кс (287 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 8.8 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 5
Менувачи
Марка Fast 12JSD180TА
Тип рачен
Број на преноси 12+2
Оски
Оски 4
Оскина конфигурација 8x4
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 180033000000 мм
Големина на гуми 315/80 R22.5
Состојба на гумите 100 %
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Кабина
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Авто радио
Греач на огледало
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Помошни фарови
Прилагодувач на зрак на фарови
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Загревање на гориво
AdBlue резервоар 25 л
Церада
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации
Боја тиркизен, металик
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
нови камион кипер FOTON Нови FOTON цена на барање Камион кипер 2021 20 км Украина, Київ
нови камион кипер HOWO SITRUCK C7H Нови HOWO SITRUCK C7H цена на барање Камион кипер 2021 440 кс Украина, с. Святопетровское