Огласот Камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион кипер FORD 4142 FORD 4142 78.420 € Камион кипер 2020 124000 км Романија, Baia-Mare
камион кипер FORD Cargo FORD Cargo 50.000 € Камион кипер 2018 54250 км Романија, Covasna
камион кипер ATP TRUCKS TRUSTON ATP TRUCKS TRUSTON 89.250 € Камион кипер 2020 128319 км Романија, Baia-Mare
камион кипер RENAULT K 460 RENAULT K 460 86.500 € Камион кипер 2017 54050 км Романија, Chiajna
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230
Продадено
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 2
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 3
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 4
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 5
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 6
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 7
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 8
1/8
Марка FORD
Модел 4142d 8x4 dcab e6 16s2230
Тип камион кипер
Година на производство 2020
Прва регистрација 2020
Километража 53259 км
Носивост 25840 кг
Нето тежина 16060 кг
Вкупна тежина 41900 кг
Локација Романија Chiajna
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 79874
Каросерија
Димензии на каросерија 5.8 м × 2.17 м × 1.45 м
Цистерна
Пумпа
Мотор
Марка FHR6
Сила 420 кс (309 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оскина конфигурација 8x4
Предна оска 1
Сопирачки барабан
Задна оска 1
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Кабина
Клима уред
Авто радио
Дополнителна опрема
PTO
Хидраулики
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230

Англиски
Cilindree cmc: 12740
Anvelope: 5% 315/80R22,5; 40% 315/80R22,5
Suspensii fata: PARABOLIC
Suspensii spate: PARABOLIC
Tip caroserie: Tipper
Volum caroserie: 18.0
Tip cabina: DCAB
colour: PORTOCALIU
Lumini interior