Огласот Камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион кипер FORD 4142 FORD 4142 78.420 € Камион кипер 2020 124000 км Романија, Baia-Mare
камион кипер FORD 4142D FORD 4142D 59.500 € Камион кипер 2016 182000 км Украина, м. Київ
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230
Продадено
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 2
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 3
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 4
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 5
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 6
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 7
камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230 слика 8
1/8
Марка FORD
Модел 4142d 8x4 dcab e6 16s2230
Тип камион кипер
Година на производство 2017
Прва регистрација 2017
Километража 82901 км
Носивост 23843 кг
Нето тежина 15157 кг
Вкупна тежина 39000 кг
Локација Романија Chiajna
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 79275
Каросерија
Димензии на каросерија 6.2 м × 2.3 м × 1.3 м
Цистерна
Пумпа
Мотор
Марка FHR6
Сила 420 кс (309 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оскина конфигурација 8x4
Предна оска 1
Сопирачки барабан
Задна оска 1
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Кабина
Клима уред
Авто радио
Дополнителна опрема
PTO
Хидраулики
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион кипер FORD 4142d 8x4 dcab e6 16s2230

Англиски
Cilindree cmc: 12740
Anvelope: 10% 315/80R22,5; 10% 315/80R22,5
Suspensii fata: PARABOLIC
Suspensii spate: PARABOLIC
Tip caroserie: Tipper
Volum caroserie: 19.0
Tip cabina: SHORT
colour: PORTOCALIU
Lumini interior