Огласот Камион кипер FORD 4142d е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион кипер FORD 4142d FORD 4142d 77.500 € Камион кипер 2020 122374 км Романија, Chiajna
камион кипер FORD 4142 FORD 4142 78.420 € Камион кипер 2020 124000 км Романија, Baia-Mare
камион кипер RENAULT K 460 RENAULT K 460 86.500 € Камион кипер 2017 54050 км Романија, Chiajna
камион кипер FORD 4142D FORD 4142D 59.500 € Камион кипер 2016 182000 км Украина, м. Київ
Марка FORD
Модел 4142d
Тип камион кипер
Година на производство 2016
Прва регистрација 2018
Километража 248714 км
Носивост 22900 кг
Нето тежина 16100 кг
Вкупна тежина 39000 кг
Локација Романија Chiajna
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 79450
Каросерија
Димензии на каросерија 6.25 м × 2.2 м × 1.5 м
Цистерна
Пумпа
Мотор
Марка FHR6
Сила 420 кс (309 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 6
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 16
Оски
Оскина конфигурација 8x4
Предна оска 1
Сопирачки барабан
Задна оска 1
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Кабина
Клима уред
Авто радио
Дополнителна опрема
PTO
Хидраулики
Состојба
Состојба половни