Камион фургон Renault Master 150

PDF
PDF
13.500 €
Контактирајте го продавачот
Марка Renault
Модел Master 150
Тип камион фургон
Година на производство 2011
Прва регистрација 2011
Километража 175000 км
Зафатнина 18.02 м³
Носивост 1650 кг
Нето тежина 2850 кг
Вкупна тежина 4500 кг
Локација Италија San Lorenzo
Датум на објавување вчера
Каталошки број на продавачот BRRN1015
Каросерија
Димензии на каросерија 3.9 м × 2.1 м × 2.2 м
Задни врати
Странична врата
Мотор
Марка Dci
Сила 150 кс (110 kW)
Евро Euro 5
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Кабина
Спојлери
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион фургон Renault Master 150

Италијански
Renault Master Dci 150 Furgone

(Cod.BRRN1015)

FINANZIAMENTI IN SEDE - Chiedi Informazioni

PATENTE C

Anno 2011
Km 175000
Motore 150 Hp
Portata utile 1650 kg
Portata totale 4500 kg
Tara 2850 kg
Lunghezza interna cassa 3.90 m
Altezza interna cassa 2.20 m
Larghezza interna cassa 2.10 m
Passo 3800 mm
Euro 5
Unico Proprietario

Furgone euro 5, Furgone gemellato, Furgone patente c, furgone renault, Camion cassone furgonato, Furgone grosso, Furgone passo lungo

È possibile vedere un video del veicolo in moto al seguente link: покажи контакти

Contatto commerciale Paolo Camacho покажи контакти

Il prezzo esposto si intende + IVA

Acquistiamo e valutiamo permute con autocarri, veicoli agricoli e movimento terra di tutte le marche.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

MAN TGL 8.180 13.700 € Камион фургон 04/2011 136000 км Италија, Milan