ATS Norway AS
ATS Norway AS
Во продажба: 777 огласа
5 години на Autoline
6 години на пазарот
Адресата е проверена
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 777 огласа
5 години на Autoline
6 години на пазарот

Камион фургон MERCEDES-BENZ Atego 815

PDF
PDF
4.022 €
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Atego 815
Тип камион фургон
Година на производство 1999
Километража 163000 км
Нето тежина 4900 кг
Вкупна тежина 7490 кг
Локација Норвешка HEIMDAL
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 13429
Опис
Вкупни димензии должина - 7.25 м, широчина - 2.4 м
Каросерија
Странична врата
Мотор
Сила 152 кс (112 kW)
Менувачи
Тип рачен
Сопирачки
Моторна сопирачка
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации — Камион фургон MERCEDES-BENZ Atego 815

Англиски
Technical approved: no
Gear: Manual
mileage: Approx. 163,000km
Specifications
Not EU approved
Okay tires
Bakl ft
4x2
152 hp
Extra light
Climate/AC
Ready for delivery
Description
Mercedes cabinet truck that has been sitting for a while
Owner says it should work as normal
but that clutch needs air
Low km and ready for delivery
Information from the Norwegian Public Roads Administration
08.05.2018
160 694
26.04.2017
156 246
18.04.2017
156 243
27.04.2016
151 450
19.04.2016
151 364
08.04.2015
148 122
14.07.2014
145 975
18.03.2014
145 035
12.03.2013
142 026
15.05.2012
138 781
23.03.2012
137 832
03.05.2011
133 747
27.04.2011
133 648
28.04.2010
129 142
26.05.2009
127 370
04.05.2009
127 238
29.04.2008
123 273
25.04.2008
123 270
24.04.2007
119 641
19.04.2006
111 948
12.05.2005
76 589
06.05.2005
106 073
09.08.2004
100 832
03.12.2001
75 526
14.02.2001
62 741
17.02.2000
29 547
This ad may contain incorrect information
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион фургон VOLVO FLC VOLVO FLC 5.273 € Камион фургон 1997 182678 км Норвешка, HEIMDAL