Камион фургон MERCEDES-BENZ Atego 1230 Koffer/HB

PDF
PDF
35.152 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Тип камион фургон
Прва регистрација 2014-12-11
Километража 366875 км
Носивост 4890 кг
Нето тежина 7100 кг
Вкупна тежина 11990 кг
Локација Швајцарија Oberhasli
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 22678M
Опис
Вкупни димензии 9.3 м × 2.55 м × 3.5 м
Мотор
Сила 300 кс (221 kW)
Број на цилиндри 6
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Големина на гуми 225/70 R22.5
Предна оска 1
Состојба на гумите 9 мм
Задна оска 1
Состојба на гумите 13 мм
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Темпомат
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Сончев покрив
Спојлери
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Хидраулична рампа
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN WDB 967 025 1L9 006 45

Дополнителни информации — Камион фургон MERCEDES-BENZ Atego 1230 Koffer/HB

Германски
Preis: auf Anfrage ohne MwSt
Letzte Inspektion: 10/12/2021
Stammnummer: 678.377.600
Innenmaße l x b x h: 7.05 x 2.28 x 2.40
Kabinengrösse: Tageskabine
Klimaanlage: Man. Klima
Hebebühnen-Hersteller: DAUTEL
Hebebühnen-Nutzlast: 1500 Kg
Schildlänge: 2.40
Radstand: 4.75
Marke: Atego 1230 4x2 Koffer/HB
rezina_ost: 9mm / 13mm
ESP
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи