Камион фургон MERCEDES-BENZ Actros 2542L Koffer/HB

PDF
PDF
33.874 €
Нето цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Тип камион фургон
Година на производство 2014
Прва регистрација 2012-09-27
Километража 727392 км
Зафатнина 42.63 м³
Носивост 13180 кг
Нето тежина 12820 кг
Вкупна тежина 26000 кг
Локација Швајцарија Oberhasli
Датум на објавување фев 28, 2023
Каталошки број на продавачот 22683M
Опис
Вкупни димензии 10.1 м × 2.55 м × 3.8 м
Каросерија
Димензии на каросерија 7.25 м × 2.45 м × 2.4 м
Задни врати
Автоматска кука за влечење
Мотор
Сила 420 кс (309 kW)
Број на цилиндри 6
Евро Euro 6
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x2
Суспензија пневматски/пневматски
Меѓуоскино растојание 4600 мм
Големина на гуми 315/70R22.5
Предна оска 1
Состојба на гумите 6 мм
Задна оска 1
Состојба на гумите 18 мм
Сопирачки
ABS
Ретардер
Кабина
Токи-воки
Авто греач
Темпомат
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио CD
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
Сончев покрив
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Блокада на диференцијал
Хидраулична рампа
Марка DAUTEL
Носивост 1500 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN WDB 963 020 1L6 982 81
Боја бел

Дополнителни информации — Камион фургон MERCEDES-BENZ Actros 2542L Koffer/HB

Германски
Preis: auf Anfrage ohne MwSt
Letzte Inspektion: 15/12/2021
Stammnummer: 313.419.113
Innenmaße l x b x h: 7.25 x 2.45 x 2.40
Kabinengrösse: Schlafkabine
Klimaanlage: Autom. Klima
Hebebühnen-Hersteller: DAUTEL
Hebebühnen-Nutzlast: 1500 Kg
Schildlänge: 1.60
Gesamtzuggewicht in Kg: 40000 Kg
Radstand: 4.60
Marke: Actros 2542L Koffer/HB
rezina_ost: 6mm / 18mm / 8mm
ESP
Bluetooth
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион фургон MERCEDES-BENZ Antos 2633 MERCEDES-BENZ Antos 2633 цена на барање Камион фургон 2014 535000 км Шпанија, Parets del Valles (Barcelona)
камион фургон MERCEDES-BENZ Antos 1830 MERCEDES-BENZ Antos 1830 цена на барање Камион фургон 2014 441000 км Шпанија, Parets del Valles (Barcelona)