LendaTrade
LendaTrade
Во продажба: 41 огласа
9 години на Autoline
13 години на пазарот
Адресата е проверена
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 41 огласа
9 години на Autoline
13 години на пазарот

Камион фургон MERCEDES-BENZ Atego 1217 * 8 x Bolts

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/21
PDF
6.500 €
Нето цена / export
7.865 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Тип камион фургон
Прва регистрација 2000-06-07
Километража 686402 км
Зафатнина 36.6 м³
Носивост 5590 кг
Нето тежина 6400 кг
Вкупна тежина 11990 кг
Локација Холандија Borssele
Датум на објавување денеска
Каталошки број на продавачот Atego 1217 Bakwagen
Опис
Вкупни димензии 8.47 м × 2.55 м × 3.4 м
Резервоар за гориво 150 л
Каросерија
Димензии на каросерија 6.56 м × 2.48 м × 2.25 м
Странична врата
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Mercedes Benz OM904LA
Тип линиски
Сила 170 кс (125 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 4250 cм³
Број на цилиндри 4
Евро Euro 3
Менувачи
Марка Mercedes-Benz
Тип рачен
Број на преноси 6
Оски
Марка MERCEDES
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Дупли тркала
Големина на гуми 265/70R19.5
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто радио
Греач на огледало
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Прилагодувач на зрак на фарови
Спојлери
Фарови за магла
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Марка DHollanidia
Носивост 1500 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN WDB9702571K554356
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи