Камион фургон MAN TGS 18.320

PDF
PDF
31.900 €
Нето цена
38.280 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAN
Модел TGS 18.320
Тип камион фургон
Година на производство 10/2013
Прва регистрација 2013-10-09
Километража 489085 км
Носивост 8740 кг
Нето тежина 9260 кг
Вкупна тежина 18000 кг
Локација Австрија Villach
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID XV25426
Опис
Вкупни димензии 9.05 м × 2.55 м × 3.62 м
Каросерија
Кутија за алат
Автоматска кука за влечење
Мотор
Гориво дизел
Евро Euro 6
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Меѓуоскино растојание 4800 мм
Големина на гуми 315/70 R22,5
Состојба на гумите 100 %
Предна оска 1
Состојба на гумите 100 %
Втора оска 1
Состојба на гумите 100 %
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Контрола на клима
Пневматски седишта
Греач за седишта
Авто радио
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Централна брава
Ограничувач на брзина
Фарови за магла
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Марка Palfinger
Носивост 1500 кг
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2021-10
Дополнителни информации
VIN WMA10SZZ8EM634175
Боја бел

Дополнителни информации — Камион фургон MAN TGS 18.320

Германски
Kofferaufbau
Ladebordwand

Reifen neu!

Irrtümer, Änderungen und Zwischenverkauf vorbehalten.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

камион фургон SCANIA G440 LB4x2MNB SCANIA G440 LB4x2MNB 35.000 € Камион фургон 2013 469927 км Австрија, Schleifen
камион фургон MAN TGL 8.220 MAN TGL 8.220 32.900 € Камион фургон 2012 481919 км Германија, Sottrum
камион фургон MAN TGM 18.290 4x2 MAN TGM 18.290 4x2 29.900 € Камион фургон 01/2014 386420 км Естонија, Lääne-Harju Vald