Огласот Камион фургон MAN 8-163, MANUAL е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
камион фургон MERCEDES-BENZ Atego MERCEDES-BENZ Atego 4.900 € Камион фургон 1999-07 711000 км Португалија, CASAL DA FISGA RIO MAIOR
камион фургон IVECO Daily IVECO Daily 3.900 € Камион фургон 1996-11 188000 км Португалија, CASAL DA FISGA RIO MAIOR
камион фургон MAN 8.163 MAN 8.163 4.950 € Камион фургон 2000-05 183866 км Белгија, Hulshout
камион фургон MAN 8-163, MANUAL
Продадено
камион фургон MAN 8-163, MANUAL
камион фургон MAN 8-163, MANUAL слика 2
камион фургон MAN 8-163, MANUAL слика 3
камион фургон MAN 8-163, MANUAL слика 4
камион фургон MAN 8-163, MANUAL слика 5
камион фургон MAN 8-163, MANUAL слика 6
1/6
Марка MAN
Модел 8-163, MANUAL
Тип камион фургон
Година на производство 06/1997
Прва регистрација 1997-06-19
Километража 393456 км
Локација Португалија Mozelos SMF
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот CA-18
Мотор
Сила 150 кс (110 kW)
Гориво дизел
Зафатнина 4580 cм³
Менувачи
Тип рачен
Оски
Оскина конфигурација 4x2
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел

Дополнителни информации — Камион фургон MAN 8-163, MANUAL

Англиски
TRUCK MAN 8-163, MANUAL

first registration 1997-06-19
plate CA-18
used
left driving
axles 4 x 2
power 150
engine capacity 4580
393,456 Km
diesel oil
gearbox manual
EXTERIOR BOX MEASUREMENTS:
6.15m LENGTH
2.55mts DOOR
2.50m WIDTH

www.ebtrucks.com
contact - +351 912502690(Pedro).
CAMIÃO MAN 8-163, MANUAL

Data 1ª Matrícula 1997-06-19
Matrícula CA-18
Estado Usado
Condução Volante à Esquerda
Eixos 4 x 2
Potência 150
Cilindrada 4580
393,456 Km
Energia Gasóleo
Caixa Velocidades Caixa Manual
MEDIDAS EXTERIORES CAIXA:
6.15mts COMPRIMENTO
2.55mts PORTA
2.50mts LARGURA

www.ebtrucks.com
contact - +351 912502690(Pedro).