Камион фургон IVECO EuroCargo ML

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/22
PDF
11.950 €
Контактирајте го продавачот
Марка IVECO
Модел EuroCargo ML
Тип камион фургон
Година на производство 03/2012
Прва регистрација 2012-03-23
Километража 557081 км
Зафатнина 41.6 м³
Носивост 1575 кг
Нето тежина 5915 кг
Вкупна тежина 7490 кг
Локација Шведска
Датум на објавување окт 02, 2022
Autoline ID KU29995
Опис
Капацитет 14 палети
Вкупни димензии 8.5 м × 2.5 м × 3.5 м
Резервоар за гориво 115 л
Каросерија
Носач на резервно тркало
Мотор
Марка Iveco TECTOR 180HP
Сила 177 кс (130 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 3920 cм³
Потрошувачка на гориво 14 л/100км
Број на цилиндри 4
Број на вентили 4
Евро Euro 6
Филтер за дизел честички
EEV
Менувачи
Марка Allison S1000
Тип рачен
Број на преноси 5
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Меѓуоскино растојание 4830 мм
Дупли тркала
Големина на гуми 205/75R17,5 122M
Состојба на гумите 80 % / 10 мм
Сопирачки дискови
Предна оска 1
Големина на гуми 205/75R17,5 122M
Состојба на гумите 80 % / 9 мм
Сопирачки диск
Задна оска 1
Големина на гуми 205/75R17,5 122M
Состојба на гумите 80 % / 11 мм
Сопирачки диск
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Ретардер
Кабина
Тип BigSpace
Место за спиење
Хидрауличен серво управувач
Патен компјутер
Клима уред
Пневматски седишта
Авто радио CD, MP-3
Греач на огледало
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Сигнални сирени
Спојлери
Штитник од сонце
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Марка Dautel DL1000
Носивост 1000 кг
AdBlue резервоар 25 л
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2022-09-01
Дополнителни информации
VIN ZCFA75D0402592810
Боја црн
Дополнителни информации
Англиски
The truck has been bought in Germany in 2020. First vehicle inspection has been carried out by TÜV Rheinland than was the truck transfered to Sweden. It is registered in Sweden and another vehicle inspection has been carried out by OPUS Bilprofning.

There are several small damage arount the box but let no water through. Electric light inside the box. The rear hatch can only be operated by the panel on the side not on the hatch it self. Drivers seat i worn.
Corrosion can be found on the axles and on the frame.
The manual book is in German language.
Lastbil köpts i Tyskland 2020. Besikning efter köpet hos TÜV Rheinland. Överfördes till Sverige. Besiktning och registrering hos OPUS Bilprofning.
2st. nya Varta batterier; Nya bultar mellan stommen och skåp; Innerbelysning i skåpet. Bakgavellyft: styrknappar på plattformen ur funktion. Korrosion på både fram- och bakaxlar. Korrosion på ramen. Slittage på förarsätet. Flera skador omkring skåpet men släpper ingen vatten igenom.
Handboken är på tyska.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
Проверете го телефонскиот број: тој треба да е во меѓународен формат и да го содржи кодот на државата.
captcha
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
камион фургон IVECO Daily 35c-15 IVECO Daily 35c-15 13.660 € Камион фургон 2013 380000 км Полска, Nowy Sącz