Камион фургон DAF CF85

PDF
PDF
15.000 €
Нето цена
18.000 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Модел CF85,
Тип камион фургон
Година на производство 01/2011
Километража 386000 км
Зафатнина 49.08 м³
Носивост 8750 кг
Нето тежина 10250 кг
Вкупна тежина 19000 кг
Локација Естонија Sauga vald
Датум на објавување вчера
Autoline ID PK31021
Опис
Вкупни димензии должина - 10.25 м, широчина - 2.55 м
Каросерија
Димензии на каросерија 7.55 м × 2.5 м × 2.6 м
Странична врата
Мотор
Сила 408 кс (300 kW)
Гориво дизел
Евро Euro 4
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пневматски
Кабина
Место за спиење
Авто греач Webasto
Дополнителна опрема
Хидраулична рампа
Носивост 2500 кг
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN XLRAE85MC0E896169

Дополнителни информации — Камион фургон DAF CF85

Естонски
MAKE/MODEL: DAF CF85
Structure: BOX TRUCK + LIFT + DOOR
Mileage: 386000 KM
VIN: XLRAE85MC0E896169
Year: 01.2011
Wheel formula: 4X2
Engine: 300KW / EURO4
Gearbox: Automatic
Suspension: STEEL / air
Dimensions: 10250mm / 2550mm
BOX Dimensions: 7550mm x 2500mm x 2600mm
Masses: full/empty: 19000kg / 10250kg
CAPACITY: 8750kg

EXTRAS: AC, CRUISE CONTROL, WEBASTO.
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Volvo FL240 12.000 € Камион фургон 12/2012 305155 км Естонија, Sauga vald