LendaTrade
LendaTrade
Во продажба: 39 огласа
11 години на Autoline
15 години на пазарот
Адресата е проверена
Телефонските броеви се проверени
Во продажба: 39 огласа
11 години на Autoline
15 години на пазарот

Камион фургон DAF 45.130 Ti * Spring-Spring * Manual Pump *

PDF
PDF
4.900 €
Цена без ДДВ / export
5.929 €
Цена со ДДВ
Контактирајте го продавачот
Марка DAF
Модел 45.130 Ti * Spring-Spring * Manual Pump *
Тип камион фургон
Прва регистрација 1998-02-04
Километража 149612 км
Зафатнина 19.94 м³
Носивост 3640 кг
Нето тежина 3850 кг
Вкупна тежина 7490 кг
Локација Холандија Borssele
Датум на објавување вчера
Каталошки број на продавачот DAF 45 Bakwagen
Опис
Вкупни димензии 6.75 м × 2.35 м × 2.85 м
Резервоар за гориво 150 л
Каросерија
Димензии на каросерија 4.9 м × 2.2 м × 1.85 м
Резервно тркало
Автоматска кука за влечење
Мотор
Марка DAF
Тип линиски
Сила 130 кс (96 kW)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Зафатнина 5880 cм³
Број на цилиндри 6
Евро Euro 2
Менувач
Марка ZF
Тип рачен
Број на преноси 5
Оски
Марка DAF
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Суспензија пружина/пружина
Меѓуоскино растојание 3650 мм
Дупли тркала
Големина на гуми 205/75r17.5
Состојба на гумите 50 %
Сопирачки дискови
Сопирачки
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Пневматски седишта
Авто радио CD
Греач на огледало
Тахограф
Тахометар
Прилагодувач на зрак на фарови
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
VIN XLRAE45CE0L157803

Дополнителни информации — Камион фургон DAF 45.130 Ti * Spring-Spring * Manual Pump *

Англиски
Engine Euro 2
Manual pump
Spring - Spring
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи