Изотермален камион Nissan ATLEON 140 ISOTERMO CAJA CERRADA

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка Nissan
Модел ATLEON 140 ISOTERMO CAJA CERRADA
Тип изотермален камион
Година на производство 2004
Километража 235400 км
Зафатнина 39.31 м³
Нето тежина 3700 кг
Вкупна тежина 8000 кг
Локација Шпанија Bedia Vizcaya
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот C170008
Опис
Вкупни димензии 6.24 м × 2.1 м × 3 м
Каросерија
Димензии на каросерија 6.24 м × 2.1 м × 3 м
Мотор
Марка Nissan
Сила 140 кс (103 kW)
Гориво дизел
Број на цилиндри 4
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 5
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Големина на гуми 205/75 R17,5
Состојба на гумите 40 %
Сопирачки
ABS
Кабина
Пневматски седишта
Авто радио CD
Електрично подигање на стакла
Спојлери
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел

Дополнителни информации — Изотермален камион Nissan ATLEON 140 ISOTERMO CAJA CERRADA

Шпански
precio: Consultar Precio
Localización: VIZCAYA
Cabina, tipo: Cabina Baja
Cabina, nº de asientos: 3
Cabina, tacógrafo: Digital
Neumáticos y ejes, nº de neumáticos: 6
Suspensión, delantera: Mecánica
Suspensión, trasera: Mecánica
A/A
OPORTUNIDAD: Se vende CAMION Nissan Atleon 140 con muy pocos kilometros
en muy buen estado
bien de carrocería CON CAJA CERRADA (ISOTERMO REFORZADO) y bien cuidado. (Tamaño de la caja: Alto: 2 metros
Largo: 4,10 m y ancho 1,92 m). Se vende con ITV ( recien pasada) y tacógrafo al día. OCASION
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

Volvo FM9 цена на барање Изотермален камион 01/2004 260763 км Португалија, A dos Cunhados
MAN TGL 12.210 цена на барање Изотермален камион 2005 282102 км Португалија, A dos Cunhados
IVECO EUROCARGO FRIGO 11.000 € Камион-ладилник 12/2003 257000 км Италија, Giugliano in Campania