Гума за земјоделски приколки 46x17.0R20

PDF
Цена:
преговара
Контактирајте го продавачот
Тип гума за земјоделски приколки
Тип на конструкција на гума пневматски радијални
Состојба на гумите 100 %
Сезона сите годишни времиња
Локација Холандија Etten-Leur
Датум на објавување авг 08, 2019
Autoline ID XD19252
PDF
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации:

Англиски
Aircrafttire (used and retread) with wheel for wheel loaders (shovel) like caterpillar, Terex, Atlas, Bobcat, Zeppelin, JCB, Liebherr, etc etc.
- Very strong aircrafttire with several profiles available.
- Loadcapacity wheel 7850 kg by 25 km/hr or 7250 kg by 40 km/hr.
- Loadcapacity tire is 21000 kg!!
- Tire tubeless mounted with antileak
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Контакти на продавачот
Испрати порака
captcha

Слични огласи