Дампер гасеничар TAKEUCHI TCR50

PDF
29.500 €
Нето цена
≈ 33.260 US$
35.400 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка TAKEUCHI
Модел TCR50
Тип дампер гасеничар
Година на производство 2005
Работни часови 3480 м/ч
Носивост 3700 кг
Нето тежина 6410 кг
Вкупна тежина 10110 кг
Локација Австрија Neumarkt
Датум на објавување јун 26, 2020
Autoline ID MU22080
PDF
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации: Германски
Takeuchi TCR50 Raupendumper

Baujahr 2005
3480 Stunden
Einsatzgewicht: 6410kg
Nutzlast 3700kg
Drehmulde
Yanmar 4-Zylinder Motor
Service Neu
Sehr guter Zustand

Takeuchi TCR50 Tracked Dumper

YOM 2005
3480 hours
Weight: 6410kg
Payload: 3700kg
Swivel skip body
Yanmar 4-Cylinder Engine
New Oil and Filterservice at 3480 hours
Very good condition
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност
Слични огласи