Можеби ќе ве интересира
Затвори
MAISONNEUVE ACPT 2000 3 axles 32.214 Ltr / 4 Comp. Food
MAISONNEUVE ACPT 2000 3 axles 32.214 Ltr / 4 Comp. Food
17.600 €
MAGYAR Food tank inox 30 m3 / 1 comp + pump
MAGYAR Food tank inox 30 m3 / 1 comp + pump
15.500 €
MAISONNEUVE INOX 30m3 - 4k - cleaning - Heated
MAISONNEUVE INOX 30m3 - 4k - cleaning - Heated
19.250 €
MAISONNEUVE ACPT 2000 3 axles 32.216 Ltr / 4 Comp. Food
MAISONNEUVE ACPT 2000 3 axles 32.216 Ltr / 4 Comp. Food
17.600 €
CRANE FRUEHAUF Food tank inox 30 m3 / 1 comp + pump
CRANE FRUEHAUF Food tank inox 30 m3 / 1 comp + pump
15.500 €
CRANE FRUEHAUF Food tank inox 30 m3 / 1 comp + pump
CRANE FRUEHAUF Food tank inox 30 m3 / 1 comp + pump
16.500 €

Цистерна за транспорт на храна MAISONNEUVE INOX

PDF
15.500 €
Нето цена
18.755 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAISONNEUVE
Модел INOX
Тип цистерна за транспорт на храна
Година на производство 08/1997
Прва регистрација 1997-08-22
Зафатнина 29000 л
Нето тежина 6540 кг
Вкупна тежина 38000 кг
Локација Холандија Terborg
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID EL24969
PDF
Каросерија
Шасија нерѓосувачки челик
Кутија за алат
Цистерна
Изотермален t=100°C
Нерѓосувачки челик тип – 304
Одвоени делови
Број на антирезонантни мембрани 3
Број на полначи 4
Систем за миење на цистерна
Број на прегради 4
Капацитет на прегради на резервоар 9000 л, 3000 л, 7000 л, 10000 л
Дебелина на странични ѕидови на резервоар 3 мм
Дебелина на крајните ѕидови 3 мм
Дебелина на преградите 3 мм
Оски
Марка SMB
Оски 3
Суспензија пневматски/пневматски
Големина на гуми 385/65/22.5
Состојба на гумите 30 %
Сопирачки барабан
Сопирачки
ABS
Хидраулични уреди за сопирање со складирана енергија
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2021-03-24
Опис
Боја бел
Дополнителни информации
Англиски
Magyar-Maisonneuv FOOD tank
29.000 ltr - 4 comp. (9.000-3.000-7.000.10.000)
ABS
Inox tank AISI 304
Chassis: steel
Cleaning System all 4 companrtments
lift Axle
SMB axles
Drum brakes
Good optical and Technical condition
Прикажи цел коментар
Magyar-Maisonneuv FOOD tank
29.000 ltr - 4 comp. (9.000-3.000-7.000.10.000)
ABS
Inox tank AISI 304
Chassis: steel
Cleaning System all 4 companrtments
lift Axle
SMB axles
Drum brakes
Good optical and Technical condition
Magyar-Maisonneuv FOOD tank
29.000 ltr - 4 comp. (9.000-3.000-7.000.10.000)
ABS
Inox tank AISI 304
Chassis: steel
Cleaning System all 4 companrtments
lift Axle
SMB axles
Drum brakes
Good optical and Technical condition
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи