Цистерна за транспорт на храна MAGYAR Lebensmitteltankauflieger (Nr. 4050)

PDF
€ 19.900
Нето цена
≈ US$ 21.952
€ 23.681
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка MAGYAR
Модел Lebensmitteltankauflieger (Nr. 4050)
Тип цистерна за транспорт на храна
Година на производство 10/2007
Прва регистрација 2007-10
Зафатнина 30000 л
Нето тежина 9200 кг
Локација Германија Langgöns
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Каталошки број на продавачот 4050
PDF
Цистерна полуприколка
Изотермален
Нерѓосувачки челик
Систем за миење на цистерна
Број на прегради 1
Капацитет на прегради на резервоар 30000 л
Оски
Марка BPW
Оски 3
Суспензија пневматски/пневматски
Сопирачки дискови
Состојба
Состојба половни

Дополнителни информации:

Германски
3-Achser Lebensmitteltankauflieger Turbo´s Hoet/Magyar - EZ. 03.10.2007 - Tankvolumen 30.000 Ltr. - 1 Kammer - Luftgefedert - Scheibenbremsen - 2x Lenkachsen - 1x Liftachse - BPW-Achsen - Ausläufe in Heckkabine - ISOLIERT - CIP-Reinigung - ohne Saug- und Messanlage für Milch - Maße: 10.797 Länge - Leergewicht: 9.200 kg -
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност

Слични огласи