Цистерна за гас LDS NCX

PDF
Цена:
преговара
Контактирајте го продавачот
Марка LDS
Модел NCX
Тип цистерна за гас
Година на производство 2015
Зафатнина 48 м³
Носивост 22000 кг
Вкупна тежина 34000 кг
Нето тежина 12000 кг
Локација Холандија
Датум на објавување сеп 03, 2019
Autoline ID FT18939
PDF
Цистерна полуприколка
Испитен притисок 25 бар
Оски
Марка SAF
Оски 3
Сопирачки
EBS
Дополнителна опрема
ADR
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел

Дополнителни информации:

Англиски
Used gas tank semi-trailer of brand BC-LDS:
- 2015 year of manufacturing
- Capacity is 48 m3
- Test presure 2.5 MPa
- Own weight 12 000 kg
- Load capacity 22 000 kg
- Total weight 34 000 kg
- carriage with three axles and pneumatic suspension
- axles type SAF with electronic distance meter located on middle axel
- mechanical measuring system Liquid Controls
- pump type Corken
- hose reel with pneumatic drive, loading valve

System functions:
- tank loading/unloading of by outside pump
- tank loading/unloading by own pump with usage of measuring equipment
-direct unloading

Very good working condition
More information is available by email info@gas-trade.nl or phone +31 408 08 00 34
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност

Слични огласи