Цистерна за гас LDS NCG-48

PDF
Цена:
преговара
Контактирајте го продавачот
Марка LDS
Модел NCG-48
Тип цистерна за гас
Година на производство 2013
Прва регистрација 2013-01
Зафатнина 48 м³
Носивост 22000 кг
Вкупна тежина 34000 кг
Локација Холандија
Датум на објавување сеп 02, 2019
Autoline ID NK18556
PDF

Опис

Нето тежина 12000 кг
Вкупни димензии 11.9 м × 2.5 м × 3.55 м
Цистерна полуприколка
Испитен притисок 25 бар
Оски
Марка SAF
Оски 3
Дополнителна опрема
ADR
Состојба
Состојба половни
Опис
Боја бел

Дополнителни информации:

Англиски
Used gas tank semi-trailer of brand BC-LDS:
- 2013 year of manufacturing
- Capacity is 48 m3
- Test presure 2.5 MPa
- Own weight 12 000 kg
- Load capacity 22 000 kg
- Total weight 34 000 kg
- carriage with three axles and pneumatic suspension
- axles type SAF
- Measuring system Endress Hauser, pump, hose & reel

Very good working condition
More informotion is available by email info@gas-trade.nl or phone +31 408 08 00 34
Совети за купување
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност

Слични огласи