Нови цистерна за битумен NOVA Bitumen Asphalt Tanker

PDF
€ 18.000
Бруто цена
≈ US$ 20.137
Контактирајте го продавачот
Тип цистерна за битумен
Година на производство 01/2019
Зафатнина 30 м³
Носивост 40000 кг
Вкупна тежина 48500 кг
Нето тежина 8500 кг
Локација Турција KONYA
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Autoline ID NF15027
PDF

Опис

Вкупни димензии 10 м × 2.55 м × 3.9 м
Каросерија
Кутија за алат
Носач на резервно тркало
Цистерна полуприколка
Изотермален
Полначи 1
Број на прегради 1
Дебелина на странични ѕидови на резервоар 4 мм
Дебелина на крајните ѕидови 4 мм
Дебелина на преградите 4 мм
Оски
Марка PIRLANTA
Оски 3
Суспензија пружина/пневматски
Големина на гуми 385/60 R22,5
Состојба на гумите 100 %
Сопирачки барабан
Состојба
Состојба нов

Дополнителни информации:

Англиски
Price is basic model for 3 axle Asphalt Trailer for more details please contact;
info@novatrailer.com
Direct line: +90 507 459 45 09 (whatsapp)
For more semi trailer models please check : www.novatrailer.com
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за безбедност

Слични огласи